Apteka Smart

Apteka Smart

Remedium na nowe Rozporządzenie

Pacjent, zaufanie, bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo pacjentów jest najważniejsze. Dlatego cały łańcuch dystrybucji leków musi spełniać rygorystyczne wymagania w zakresie warunków ich przechowywania i transportu. Odpowiedzialność za  przestrzeganie tych wymogów ponoszą nie tylko producenci czy hurtownie farmaceutyczne, ale również apteki, które zobowiązane są do dokonywania pomiarów temperatury i wilgotności w miejscach przechowywania leków oraz utrzymywania właściwych parametrów w tym zakresie.

Pacjenci powinni mieć pewność, że zakupione preparaty były przechowywane w odpowiedni sposób, dzięki czemu ich stosowanie jest bezpieczne i skuteczne w procesie leczenia. Powinni mieć pełne zaufanie do „swojej” apteki.

Niewłaściwa temperatura lub wilgotność w lodówce lub pomieszczeniu magazynowym może narazić Twoją aptekę nie tylko na utratę zaufania pacjentów, ale również na poważne straty materialne i przestój w działalności. Oferowany przez ERGO Hestię system monitoringu Smart Control, wykorzystujący technologię Internetu Rzeczy, może Cię przed tym uchronić. W połączeniu z optymalną ochroną ubezpieczeniową pomoże zapewnić pełne bezpieczeństwo, nie tylko pacjentów ale również Twojej działalności.

Czym jest Apteka Smart?

Apteka Smart to innowacyjny produkt ERGO Hestii łączący ochronę ubezpieczeniową, system monitoringu ryzyka Smart Control i wsparcie techniczne. Oferowany produkt rozszerza tradycyjny zakres ubezpieczenia o szkody spowodowane długotrwałym działaniem niewłaściwej temperatury lub wilgotności. Dzięki zastosowaniu bezprzewodowych sensorów zapewnione są odpowiednie warunki przechowywania leków tj. temperatura i wilgotność.

System monitoringu może zostać rozszerzony o kontrolowanie ryzyka zalania i zaniku zasilania w lodówkach, co pozwoli ograniczyć w znacznym stopniu możliwość wystąpienia szkód majątkowych i przerw w działalności. Do tego wsparcie techniczne. Czego chcieć więcej?

Apteka Smart

Ochrona ubezpieczeniowa

Smart Control

Wsparcie techniczne

Smart Control – monitoring z aptekarską dokładnością

Smart Control to sprawdzony system monitoringu ryzyka, który stanowi kluczowy element oferty Apteka Smart. System składa się z bezprzewodowych sensorów oraz bramki GSM, które otrzymasz w przesyłce do samodzielnego montażu. Sensory powinny zostać umieszczone w lodówkach i pomieszczeniach, w których przechowywane są leki. Montaż jest bardzo prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Dołączona do przesyłki instrukcja montażu pomoże we właściwym rozmieszczeniu sensorów i podłączeniu bramki GSM.

Sensory rejestrują temperaturę i wilgotność z ustaloną częstotliwością np. co 10 min. Platforma ERGO Hestii zapewnia stały dostęp do wyników pomiarów, zarówno bieżących jak i archiwalnych. W przypadku przekroczenia wymaganych limitów system automatycznie, w postaci SMSa i/lub e-maila, wysyła do wskazanych osób notyfikację o zagrożeniu. Natychmiastowe powiadomienia zapewniają czas na szybką reakcję, która pozwoli na uniknięcie przykrych konsekwencji.

Apteka Smart

Zobacz, jak nasze sensory mogą zminimalizować straty i zapobiec większej awarii:

Dlaczego warto wybrać rozszerzoną ochronę ERGO Hestii?

Najważniejsze cechy

 • Korzystamy z certyfikowanych sensorów (HACCP, EN 12830, ETSI 300220).

 • Zapewniamy bezinwazyjną instalację (bez konieczności wiercenia, montażu na stałe, czy modyfikowania monitorowanych obiektów).

 • Gwarantujemy pełne cyberbezpieczeństwo – wykorzystujemy własną sieć do przesyłania danych.

 • Zapewniamy wsparcie inżynierów ERGO Hestii przez cały okres trwania ochrony ubezpieczeniowej w ramach Apteka Smart.

Co zyskujesz?

Dzięki Apteka Smart:

 • posiadasz optymalną ochronę ubezpieczeniową obejmującą szkody nieobjęte w standardowej umowie ubezpieczenia,
 • masz zapewniony 24-godzinny monitoring warunków przechowywania leków, dzięki czemu nie musisz prowadzić cyklicznych odczytów temperatury i wilgotności,
 • masz dostęp do danych archiwalnych pozwalających na rezygnację z „zeszytu kontrolnego”,
 • minimalizujesz ryzyko strat majątkowych, przerw w działalności i utylizacji leków spowodowanych niewłaściwymi warunkami przechowywania,
 • możesz rozszerzyć zakres monitoringu o identyfikację braku zasilania lodówek i szkód spowodowanych zalaniem,
 • masz zapewnione wsparcie techniczne ze strony swojego ubezpieczyciela,
 • podnosisz swoją wiarygodność w oczach pacjentów, dowodząc że ich bezpieczeństwo jest dla Ciebie najważniejsze.

Skontaktuj się z nami

Dbasz o bezpieczeństwo pacjentów i dążysz do zapewnienia optymalnych warunków przechowywania leków? Szukasz prostych i skutecznych rozwiązań z zakresu prewencji szkodowej? Chcesz mieć wiarygodnego partnera, który wspiera Cię w zarządzaniu ryzykiem?

Apteka Smart jest dla Ciebie !

Napisz do nas: [email protected]

Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA