pjs

Bądźmy świadomi

– miesiące profilaktyki nowotworowej

Badaj, sprawdzaj, ubezpieczaj. Skuteczny plan na wypadek choroby.

Październik i listopad już od wielu lat są miesiącami profilaktyki nowotworowej.

Także i w tym roku, jesienią, w wielu miejscach zobaczymy symbole różowej wstążki i wąsów. Symbole, które na stałe wpisały się w działania szerzące świadomość na temat raka piersi oraz nowotworu gruczołu krokowego u mężczyzn.

Organizowane na całym świecie kampanie społeczne mają jeden cel: zachęcenie do samobadań oraz cyklicznego wykonywania badań profilaktycznych.

Zachorowalność na nowotwory wśród kobiet.

INFOGRAFIKA NOWOTWORY 1

Liczy się szybkie wykrycie nowotworu

Wczesne wykrycie choroby nowotworowej ma kluczowy wpływ na rokowania dotyczące pełnej rekonwalescencji chorego. Cyklicznie wykonywane badania profilaktyczne, to klucz do podjęcia szybkich działań terapeutycznych.

Pandemia niestety nie sprzyja dostępności specjalistów, a czas oczekiwania na wykonanie badań diagnostycznych często wynosi kilka miesięcy. Dlatego tak ważne jest zaplanowanie wizyty.

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem badań profilaktycznych.

Pobierz kalendarz badań profilaktycznych

Koszty terapii

Mimo, iż w Polsce opieka zdrowotna jest refundowana, warto wiedzieć, że zaledwie 20% terapii rekomendowanych przez Europejskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej podlega finansowaniu z państwowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Pozostałe 105 terapii wymaga od pacjentów zaangażowania własnych środków finansowych. W ostatnich latach mogliśmy zauważyć liczne zbiórki charytatywne na rzecz finansowania skutecznych terapii onkologicznych, co jest potwierdzeniem konieczności zaangażowania w leczenie dodatkowych pieniędzy.

zmp


Do kosztów leczenia należy doliczyć także koszty wizyt prywatnych i badań diagnostycznych, koszty lekarstw czy koszty opieki paliatywnej oraz rehabilitacji onkologicznej.

Zachorowalność na nowotwory wśród mężczyzn.

infografika nowotwory 2

Zabezpieczenie finansowe na wypadek choroby

Niewielu z nas jest przygotowanych finansowo na poważne zachorowanie. Jednym z rozwiązań, na wypadek wystąpienia nowotworu lub poważnej choroby jest ubezpieczenie Poważne zachorowanie ERGO 4.

Dlaczego warto:

 • Bezpieczeństwo finansowe na wypadek poważnego zachowania – 50 jednostek chorobowych w tym nowotwory.
 • Suma ubezpieczenia w wysokości nawet 200 tys zł.
 • Wielokrotne wypłaty świadczeń – w przypadku wystąpienia kolejnych chorób w okresie ubezpieczenia.
 • Składka już od 10 zł miesięcznie.

W ramach miesięcznej lub rocznej składki możemy zapewnić sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo finansowe na wypadek wystąpienia choroby. Wypłata świadczenia, w zależności od wybranego wariantu, zapewni nam dodatkowe środki finansowe na pokrycie kosztów leczenia.

W ramach ubezpieczenia ERGO 4 można liczyć na:

 • Bardzo wysoką sumę ubezpieczenia – do 200 tys. zł. na zdarzenie ubezpieczeniowe.
 • Możliwość wielokrotnej wypłaty świadczeń – w przypadku wystąpienia kolejnych chorób w okresie ubezpieczenia.
 • Wypłatę świadczenia niezależną od stopnia zaawansowania choroby, nowotworu czy metody podjętego leczenia.
 • Ochronę nawet do 70. roku życia.
 • Konkurencyjną cenę polisy.

Ile kosztuje bezpieczeństwo finansowe na wypadek zachorowania?

bko

30-letnia kobieta. Singielka, pracująca w agencji reklamowej. Dużo podróżuje. Interesuje ją 100 tys. zł sumy ubezpieczenia za zachorowanie na nowotwór. Koszt miesięczny? Zaledwie 20 zł! Jeśli chciałaby rozszerzyć ochronę do pełnego wariantu, obejmującego aż 50 poważnych chorób, jej składka wzrośnie do jedynych 40 złotych.Choroby nowotworowe


*


Składka miesięczna 20 złWariant rozszerzony


**


Składka miesięczna 25 złWariant pełny


***


Składka miesięczna 40 zł


Suma ubezpieczenia

100 000 zł


40-letni mężczyzna, na co dzień pracujący jako przedstawiciel handlowy. Interesuje go 50 tys. zł sumy ubezpieczenia na wypadek wystąpienia poważnego zachorowania. Składka wynosząca tylko 25 zł miesięcznie zabezpiecza go finansowo na wypadek wystąpienia nowotworu, a rozszerzenie ochrony o 49 innych poważnych chorób będzie go kosztowało 13 zł więcej.Choroby nowotworowe


*


Składka miesięczna 25 złWariant rozszerzony


**


Składka miesięczna 29 złWariant pełny


***


Składka miesięczna 38 zł


Suma ubezpieczenia

50 000 zł
dw

Grupowe Ubezpieczenie na Życie

W przypadku poważnego zachorowania wsparciem finansowym dla Ciebie i Twojej rodziny może być także Grupowe Ubezpieczenie na Życie: Grupa Otwarta lub Grupa Zamknięta.

Ubezpieczony może liczyć także na dodatkowe ubezpieczenie Medical Assistance, czyli bogaty zestaw świadczeń pomocowych  w przypadku rozstroju zdrowia lub nagłego zachorowania.

Global Doctors

Uzupełnieniem ubezpieczeń ERGO 4 oraz Grupowych Ubezpieczeń na Życie jest Global Doctors, które zapewnia organizację i pokrycie kosztów leczenia za granicą.


Zalety Global Doctors:

 • Do 2 000 000 € na organizację i pokrycie kosztów leczenia za granicą w całym życiu Ubezpieczonego.
 • Renomowane kliniki na całym świecie.
 • Refundacja lekarstw do 50 000 € zakupionych po leczeniu za granicą.
 • 100 € dziennego świadczenia szpitalnego.
 • Kompleksowa opieka – podróż, transport medyczny, zakwaterowanie, wszystkie formalności i pomoc tłumacza.
 • Już od 80 zł miesięcznie.

Global Doctors gwarantuje dostęp do najlepszych lekarzy wszystkich specjalizacji. Dorośli oraz dzieci posiadający polisę, mogą liczyć na pełne finansowanie nie tylko leczenia, ale również kosztów podróży, transportu medycznego, zakwaterowania, koordynacji wszystkich formalności oraz pomocy tłumacza. Dodatkowo Global Doctors sfinansuje koszt zakupu niezbędnych lekarstw do 50 000 € po powrocie do kraju.Chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu?
Znajdź agenta


Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA.