Ferie zimowe to okres, kiedy otrzymujemy więcej ofert ubezpieczeń podróżnych. Które z nich wybrać? Czym się kierować? Jakie pytania zadać agentowi? Eksperci ERGO Hestii przygotowali kilka krótkich porad ułatwiających dopasowanie ubezpieczenia do naszych potrzeb.

Narciarskie wyjazdy zagraniczne

W przypadku wyjazdów zagranicznych należy wziąć pod uwagę aktywności, które planujemy na miejscu wypoczynku i dobrać do tego odpowiedni wariant ubezpieczenia. Samo ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) będzie niewystarczające. Natomiast brak ubezpieczenia w przypadku wypadku za granicą może zakończyć się powrotem z urlopu z rachunkiem opiewającym nawet na setki tysięcy złotych.

Na pewno warto zwróć uwagę na ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance. Szczególnie ważna jest suma ubezpieczenia, biorąc pod uwagę zdarzenia, które nam się mogą przytrafić podczas, np. jazdy na nartach.

Zdecydowanie najpopularniejszą aktywnością zimowych wyjazdów jest narciarstwo i snowboard. Są to sporty, gdzie prawdopodobieństwo kontuzji jest spore. Zwłaszcza w okresie ferii zimowych stoki mogą być przepełnione i należy tam zachować większą ostrożność. Dlatego warto zabezpieczyć się na wypadek konieczności skorzystania z transportu medycznego, którego kosztów nie pokrywa karta EKUZ.

Oblegane narciarskie kurorty zwiększają ryzyko utraty lub uszkodzenia sprzętu sportowego, dlatego kupując ubezpieczenie trzeba pamiętać o tej dodatkowej ochronie. Ubezpieczenie nart lub deski będzie podstawowym elementem w dobrze skonstruowanej polisie turystycznej, tak samo jak ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Ten rodzaj ubezpieczenia  chroni nas z kolei na wypadek, gdy nieumyślnie zajedziemy komuś drogę na stoku i spowodujemy wypadek, w którym ucierpi osoba lub uszkodzimy czyjś sprzęt narciarski. To ubezpieczenie warto mieć nie tylko podczas wyjazdów zagranicznych, ale w tym przypadku może być ono szczególnie przydatne.

Koszty pomocy medycznej uzależnione są od kraju w którym przebywamy. Warto pamiętać, że w Europie koszty leczenia rozpoczynają się od 100 Euro, a to dopiero początek kosztów, które musi ponieść poszkodowany przebywający za granicą.

Odpoczynek w ciepłych rejonach świata

Ubezpieczyciel może zorganizować i pokryć koszty wizyty lekarskiej w dowolnym miejscu pobytu – transport z miejsca zdarzenia do placówki medycznej (karetką lub taksówką), a także wydatki na leki i środki opatrunkowe zalecone przez lekarza.

ERGO Hestia w celu zapewnienia kompleksowej ochrony ma wiele produktów, które uzupełniają ofertę ubezpieczeń podróżnych. Jednym z nich jest ubezpieczenie Rehabilitacja ERGO Sport, które sprawdza się w przypadku doznania kontuzji podczas uprawiania sportu. Czasami to koszt kilku złotych za każdy dzień wyjazdu. W ramach tej oferty ubezpieczyciel pomaga klientom w zorganizowaniu i przeprowadzeniu całego procesu rehabilitacji bezgotówkowo, czyli bez obciążenia własnego budżetu.

Warto wspomnieć, że jeśli w podróż udajemy się własnym autem może okazać się, że samo ubezpieczenie OC i AC może być niewystarczające. W drodze zdarzają się różne sytuacje, które skutecznie mogą zakłócić dotarcie do celu albo powrót do domu. Do wcześniej wspomnianego ubezpieczenia można dokupić usługi Car Assistance, w ramach których w przypadku zdarzenia na drodze, możemy skorzystać z usługi holowania samochodu aż do 1500 km, naprawy auta na miejscu wypadku, czy nawet zapewnienia noclegu.

Świadomość posiadania dobrze dobranego ubezpieczenia pozwoli nam na spokojny i bezpieczny odpoczynek, dlatego na nieprzewidziane sytuacje warto wybrać Najwyższy Standard Ochrony ERGO Hestii.

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej!

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej, aby korzystać z wszystkich funkcjonalności strony pobierz nowszą wersję przeglądarki. Obsługujemy Internet Explorer 11, Firefox 25, Chrome 30, Edge 25, Safari i nowsze wersje tych przeglądarek

×