Car Assistance

Mistrzowska 

kompozycja usług

Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia Car Assistance?

Odludzie. Noc. Jedziesz na tak długo wyczekiwany urlop. I w tym momencie silnik Twojego auta odmawia posłuszeństwa. Dobrowolne ubezpieczenie Car Assistance powstało właśnie po to, by ratować Cię z takich sytuacji.

Czym jest Car Assistance?

Car Assistance zapewnia całodobową pomoc w razie problemów z samochodem. Obejmuje to m.in. awarię silnika, pęknięcie opony, stłuczkę, a nawet pusty bak. Gwarantuje Tobie i Twoim pasażerom szybkie i kompleksowe wsparcie w każdej trudnej sytuacji na drodze: po wypadku, awarii czy kradzieży.


Pamiętaj!

Ubezpieczenie Car Assistance to wszelkie wsparcie, jakie możesz otrzymać podczas zdarzenia na drodze – nie tylko techniczne, ale też organizacyjne, informacyjne czy prawne.Im szerszy zakres ubezpieczenia, tym więcej usług dostajesz w pakiecie. Aby z nich skorzystać, wystarczy wykonać jeden telefon do ubezpieczyciela – numer infolinii znajdziesz w swojej polisie.Usługi w ramach ubezpieczenia Car Assistance

Ochrona Twojego pojazdu może obejmować świadczenia podstawowe (np. holowanie i pojazd zastępczy po wypadku) lub rozszerzone, z całym pakietem dodatkowych usług. W rozszerzonych pakietach assistance znajdziesz m.in.: pomoc przy wymianie koła, usprawnienie auta na miejscu (np. gdy rozładuje się akumulator), awaryjne otwarcie pojazdu, dowóz paliwa czy usługę zmiennika kierowcy.

Liczą się detale, czyli jak wybrać najlepsze ubezpieczenie Car Assistance

Podsumujmy: co powinno zawierać ubezpieczenie, które zapewni komfort podczas każdej dłuższej podróży samochodem? Zwróć szczególną uwagę na:  

 • Limity dostępnych usług – tzn. liczba kilometrów holowania czy dni, podczas których przysługuje Ci pojazd zastępczy.
 • Limity sum ubezpieczenia w stosunku do liczby zdarzeń, podczas których możesz skorzystać z usług – dobre ubezpieczenie pozwoli Ci na np. 3-krotne skorzystanie z pomocy drogowej w ciągu roku.
 • Zakres terytorialny – czy ubezpieczenie obowiązuje tylko w Polsce, czy również za granicą.
 • Zakres zdarzeń, podczas których możesz skorzystać z ubezpieczenia – np. czy pojazd zastępczy przysługuje Ci we wszystkich sytuacjach: awarii, wypadku, kradzieży.  
ac
 • Jakość oferty – np. czy oferowany przez ubezpieczyciela pojazd zastępczy będzie w standardzie spełniającym Twoje potrzeby (posiada odpowiednio duży bagażnik albo system Isofix do mocowania fotelików dziecięcych).
 • Kontynuacja podróży – czy kierowca i pasażerowie zostaną przetransportowani do miejsca podróży lub zakwaterowania w hotelu na czas naprawy własnego auta.
 • Wyłączenia od odpowiedzialności, w których sytuacjach towarzystwo może odmówić Ci pomocy.
 • Definicje zdarzeń – jak ubezpieczyciel rozumie awarię, wypadek i kradzież pojazdu.
 • Kontakt z ubezpieczycielem – czy jeden telefon do ubezpieczyciela wystarczy, żeby otrzymać kompleksową usługę?

Od odpowiedzi na powyższe pytania zależy, czy np. po awarii samochodu będziesz musiał samemu uregulować część rachunku wystawionego przez pomoc drogową. Nie musisz jednak tych kwestii „rozgryzać” sam – najlepiej o wszystkie szczegóły zapytać agenta.

Car Assistance w ERGO Hestii

Car Assistance to bogaty pakiet usług, z których możesz skorzystać w ramach rozszerzonego zakresu ubezpieczenia ERGO 7 i Moja Firma. Obejmuje on:

Assistance


Nowa odsłona oferty ERGO Hestii

Polecamy zapoznanie się z nową ofertą naszego Assistance. Spośród 3 wariantów – Wypadek, Awaria albo Turbo – na pewno z łatwością wybierzesz taki, który spełni Twoje oczekiwania!

Tabelka assistance

Z życia wzięte

Oto przykładowe okoliczności, w których ubezpieczenie Car Assistance pomogło naszym klientom:

 • Zatarcie silnika podczas wakacyjnej podróży do Chorwacji (korzyść – odholowanie auta do Polski, samochód zastępczy na 10 dni, kontynuacja podróży – w tym hotel).
 • Opona przebita podczas jazdy na własne wesele (wymiana opony na miejscu).
 • Wypadek w drodze na narty do Austrii (pomoc drogowa, odholowanie auta do Polski, pomoc tłumacza, samochód zastępczy na 5 dni).
 • Kluczyki utracone w czasie spływu kajakowego (awaryjne otwarcie auta).

Od 30 lat świadczymy usługi ubezpieczeniowe zgodnie z najwyższym standardem ochrony, podnosząc jakość obsługi klientów i likwidacji szkód. Wykorzystujemy w tym celu najnowsze rozwiązania technologiczne, które zostały zauważone i docenione przez klientów. Potwierdza to badanie ,,Marka nr 1’’ realizowane przez serwis wyborkierowców.pl. ERGO Hestia zajęła w nim 1 miejsce w kategorii: firmy ubezpieczeniowe!

Przekonaliśmy Cię?

Jeśli tak, to skontaktuj się ze swoim agentem, wybierz najlepiej odpowiadający Ci wariant i… szerokiej drogi! A jeśli (odpukać!) coś się stanie, to dzwoń bez względu na porę dnia czy nocy – nasz konsultant zapewni Ci pomoc i przeprowadzi przez wszystkie etapy realizacji usługi.

Znajdź Agenta w swojej okolicy

Materiał makretingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A.