Motocykl

Ubezpieczenie

dla motocyklistów

Bezpieczna strona wolności

Motocykl to wolność, odskocznia od codzienności, pozwalająca cieszyć się pełną swobodą i niezależnością. Ich użytkownicy to wyznawcy charakterystycznego stylu życia, poczynając od specjalnego ubioru, a kończąc na zlotach miłośników dwóch kółek. Pamiętajmy jednak, że przyjemność jazdy musi łączyć się z bezpieczeństwem. Na szczęście dobre ubezpieczenie, zwłaszcza pakietowe, sprawi że możesz wyruszyć w trasę ze spokojną głową.

Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest już ponad 1,3 miliona motocykli. Z myślą o stale rosnącej grupie użytkowników ERGO Hestia przygotowała zakres ubezpieczenia idealnie spełniający potrzeby motocyklistów. A o tym, jakie one są, najwięcej mówią statystyki wypadków. Choć liczba tych ostatnich wciąż spada, to jednak wsiadając na motocykl musimy mieć świadomość, że w chwili wypadku jesteśmy narażeni na ryzyko o wiele poważniejszych urazów niż kierowca samochodu, którego chroni karoseria, pasy, poduszka powietrzna. Motocyklista ma tylko kask i swój strój.

Co warto wiedzieć?

W wypadku z udziałem motocykla praktycznie zawsze poważnych uszkodzeń doznaje zarówno motocyklista, jak i jego maszyna. Z raportu MAIDS (Motocycle Accidents In Depth Study) wynika, że w wypadku pojazdu najbardziej narażony jest przód motocykla, uszkadzany w 29% sytuacji. Kolejną wrażliwą strefą są boki w przedniej części maszyny – częsta konsekwencja wywrotki. Konstrukcja jednośladów wymusza uzewnętrznienie wielu podzespołów, co nierzadko skutkuje rozległymi zniszczeniami. 

Przywrócenie motocykla do stanu sprzed wypadku jest możliwe tylko i wyłącznie w przypadku niegroźnych kolizji. Wypadki naruszające ramę i inne bazowe elementy motocykla skutkują najczęściej kasacją pojazdu. W przeciwnym razie wypadek może się powtórzyć z powodu awarii któregoś z tych elementów. Warto przy tym pamiętać, że nawet zwykłą awarię motocykla trudno usunąć na miejscu. Większość tego typu zdarzeń oznacza holowanie, przy czym wg statystyk awarie to aż 80% wszystkich unieruchomień.


Nie zwlekaj - już dzisiaj zadbaj o swoje bezpieczeństwo

ubezpieczenie dla motocyklistów


Skontaktuj się z agentem
https://www.ergohestia.pl/mapa/agenci-i-oddzialy/

Kto powinien pomyśleć o ubezpieczeniu?

ubezpieczenie dla motocyklistów

Powyższe statystyki nie pozostawiają niedomówień – każdy posiadacz motocykla, nawet jeżdżący najostrożniej (pamiętaj, że ponad 90% wypadków to wina kierowcy samochodu!), powinien kupić bardzo dobre ubezpieczenie. W ramach zakresu ubezpieczenia ERGO 7 i Moja Firma dla motocyklisty w ERGO Hestii dostajesz szeroką ochronę ubezpieczeniową za bardzo rozsądnie skalkulowaną wysokość składki.

W ramach kompleksowej ochrony możesz wybrać ubezpieczenie obowiązkowe OC, Autocasco, ubezpieczenie Assistance i ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Oprócz troski o swoją maszynę, warto również zadbać o ubezpieczenie kierowcy i pasażera.

Większość wypadków niesie ze sobą urazy, często ciężkie, kończące się wielomiesięczną rekonwalescencją i procesem rehabilitacji. Nasz pakiet zapewni Ci idealny produkt na tego rodzaju okoliczności – ubezpieczenie ERGO Sport, które oprócz wysokich sum ubezpieczenia NNW może zapewnić też organizację i pokrycie kosztów rehabilitacji w wyspecjalizowanej klinice Rehasport.

Co możesz zyskać z pakietem?

Korzyści dla Ciebie:

  • Pełną ochronę przez 24h – kiedy jeździsz, jak i kiedy motocykl stoi w garażu
  • Bogaty Assistance, gwarantujący pomoc także w razie awarii
  • Indywidualny plan rehabilitacji po wypadku
  • Wysokie sumy ubezpieczenia NNW dla Ciebie i Twojego pasażera
  • Szeroki zakres ubezpieczeń dodatkowych i rozszerzeń

Jakie warianty masz do wyboru?

Autocasco do wyboru masz wariant od utraty motocykla (szkoda całkowita lub kradzież, czyli najczęstsze szkody motocyklistów) oraz pełen zakres w wariancie ASO lub w wariancie kosztorysowym, obejmujący też szkody parkingowe i akty wandalizmu. To ubezpieczenie to odpowiedź na wszystkie lęki motocyklistów, często obawiających się kradzieży i mających świadomość, że po wypadku motocykl niejednokrotnie nadaje się już tylko na złom.

W wypadku bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie Assistance, które zagwarantuje Tobie i Twojemu pasażerowi, że nie zostaniecie pozostawieni sami sobie gdzieś na pustej autostradzie. Assistance Awaria i Wypadek to bezgotówkowa organizacja i pokrycie kosztów holowania do serwisu lub innego wskazanego przez Ciebie miejsca. To również pojazd zastępczy nawet na 5 dni i to na terenie całej Europy! W razie niemożności kontynuowania podróży zarówno Ty, jak i Twój pasażer możecie liczyć na zakwaterowanie. Obawa o całkowite unieruchomienie motocykla wcale nie musi się spełnić – nasze Centrum Alarmowe podejmie próbę uruchomienia pojazdu, jeśli tylko będzie to możliwe.Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA oraz Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA.

Warto wiedzieć: