Assistance

Praktyczna pomoc

czyli wszystko o ubezpieczeniach Assistance.

Czym są ubezpieczenia Assistance?

Assistance to ubezpieczenie, które ma na celu wsparcie i organizację pomocy w określonych sytuacjach. Najbardziej znaną formą jest Assistance samochodowy (Car Assistance), obejmujący wsparcie podczas nieprzewidzianych zdarzeń związanych z użytkowaniem pojazdu (np. podczas awarii). Warto wiedzieć, że w ramach dodatkowego ubezpieczenia możemy w ramach Assistance skorzystać z pomocy medycznej, prawnej, serwisowej, a nawet - w przypadku wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia pełną organizację i finansowanie leczenia za granicą.

Co ważne, wszystkie realizowane usługi w ramach Assistance są rozliczane bezgotówkowo. W praktyce oznacza to, że nie musimy angażować własnych środków finansowych, a koszty organizacji pomocy i jej realizacja są pokrywane z ubezpieczenia.

Ubezpieczenia Assistance są dostępne jako rozszerzenia ubezpieczenia samochodu, domu i mieszkania lub ubezpieczenia na życie. Można je dokupić w dowolnym momencie trwania polisy.

W jakich obszarach naszego życia możemy skorzystać z ubezpieczeń Assistance?

Obraz 1

Pomoc specjalistów na wyciągnięcie ręki.

Jak działają ubezpieczenia w formule Assistance w STU ERGO Hestia SA i STUnŻ ERGO Hestia SA? Dla klientów każdego z naszych Towarzystw udostępniona jest specjalna Infolinia nazywana również Centrum Alarmowym. Konsultanci, przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, przyjmują odpowiednio: zgłoszenia dotyczące awarii domowych, problemów z samochodem oraz problemów zdrowotnych.

Na podstawie zgłoszenia konsultant organizuje pomoc odpowiednich specjalistów i koordynuje cały proces realizacji usługi.

Przykładowo, jeśli zgłoszenie w ramach Home Assistance będzie dotyczyło awarii pralki skutkującej zalaniem łazienki, Centrum Alarmowe zajmie się organizacją i pokryciem kosztów wizyty . Gdyby awaria okazałaby się na tyle poważna, że mieszkanie nie nadawałoby  się do dalszego zamieszkiwania klient posiadający SOS Assistance mógłby skorzystać z organizacji i opłacenia mieszkania zastępczego na zasadach określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Na kompleksową pomoc w organizacji holowania można liczyć po awarii samochodu lub wypadku (również za granicą) w ramach posiadanego Car Assistance.

W przypadku nagłego zachorowania, w ramach Medical Assistance, Centrum Alarmowe zajmie się organizacją domowej wizyty lekarza internisty lub pediatry, a nawet organizacją pomocy domowej w przypadku niemożliwości wykonywania prac domowych.

Czy w ramach ubezpieczenia możemy liczyć na kompleksową organizację pomocy w przypadku poważnego zachorowania?

Tak. W ramach ubezpieczeń Assistance STUnŻ ERGO Hestia SA oferuje ubezpieczenie Global Doctors. Rozmawiając z doradcą o indywidualnym ubezpieczeniu na życie, warto spytać o dodatek dzięki, któremu będziemy mogli liczyć na pełne wsparcie w organizacji i finansowaniu procesu leczenia w zagranicznych klinikach.

Dlaczego warto rozważyć tego typu ubezpieczenie? Nowotwory to jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Tuż za nią możemy wymienić choroby układu krążenia czy udar mózgu. Na co dzień nie dopuszczamy do siebie myśli o byciu w tzw. grupie ryzyka. W ostatnich latach statystyki wyraźnie pokazują, że nawet co szósta osoba może usłyszeć diagnozę onkologiczną*.

Posiadając ubezpieczenie Global Doctors, w przypadku diagnozy, zyskujemy dostęp do nowoczesnych terapii. Ubezpieczenie to zapewnia kwestie poszukiwania odpowiedniej kliniki nawet poza granicami RP, organizację dojazdów, wizyt lekarskich, badań diagnostycznych, zakwaterowanie za granicą czy też pokrycie kosztów zakupu lekarstw po powrocie do Polski. Kwota, która może być przeznaczona na cały proces leczenia to aż 2 000 000 Euro w całym życiu Ubezpieczonego.

Co ważne, o tego typu ubezpieczenie warto zadbać wcześniej, by w przypadku poważnego zachorowania móc skorzystać z jego zakresu.

* Źródło: Raport WHO International Agency for Research on Cancer (IARC)

Ile można oszczędzić dzięki Assistance?

Assistance

Zalana łazienka.
Pomoc w ramach Home Assistance oraz SOS Assistance.*

Zorganizowana została pomoc hydraulika. Do zlokalizowania wycieku konieczne było rozkucie ścian oraz przeprowadzenie osuszania. Klient musiał opuścić mieszkanie. Centrum Alarmowe ERGO Hestii pomogło zapewnić zakwaterowanie w apartamencie na okres 25 dni.

Pokryte koszty usług w ramach Assistance – 7 000 zł

*(Oferowane przez STU ERGO Hestia SA)
Nagłe zachorowanie dziecka.
Pomoc w ramach Medical Assistance.*

W nocy pojawiła się wysoka gorączka i kaszel u dziecka. Rodzic poprosił o zorganizowanie wizyty domowej ze specjalistą. Podczas wizyty domowej został przeprowadzony test w kierunku obecności SARS-Cov-2.

Pokryte koszty usług w ramach Medical Assistance – 650 zł

*(Oferowany przez STU ERGO Hestia SA oraz STUnŻ ERGO Hestia SA)

Dziewczynka

blabla


Niespodziewana diagnoza onkologiczna.
Organizacja i finansowanie leczenia za granicą w ramach Global Doctors.*

U 60-letniej kobiety zdiagnozowano guza piersi. W ramach ubezpieczenia Global Doctors została zorganizowana opieka medyczna w Hiszpanii w MD Anderson Cancer Center.  Pokryte zostały koszty 7 wizyt w Hiszpanii w tym koszty diagnostyki, podróży, zakwaterowania i konsultacji lekarskich.

Pokryte koszty usług w ramach Global Doctors  – 41 200 Euro (czyli ok. 185 000 zł)

*(Oferowany przez STUnŻ ERGO Hestia SA)

Postaw na pomoc specjalistów, także przy wyborze ubezpieczenia Assistance.

Skorzystaj z pomocy specjalistów przy doborze odpowiedniego ubezpieczenia Assistance. Agenci ERGO Hestii przeprowadzą szczegółową analizę Twoich potrzeb dotyczącą ubezpieczenia domu, mieszkania, samochodu oraz indywidualnego ubezpieczenia na życie.

Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA oraz Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA.