Spokój rodzica - chron dzieci na codzien

Ubezpieczenia a spokój rodzica

Czyli jak chronić dzieci na co dzień.

Troska o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka to priorytet każdego rodzica

Troska o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka to priorytet każdego rodzica. Niestety, nie wszystkie sytuacje da się przewidzieć. Niesfornie rzucona piłka, która wybiła cudze okno. Niesamowita przygoda lub sportowa pasja, która skończyła się złamaniem, chwila nieuwagi i oparzenie, czy niespodziewana poważna choroba.

Trudno zapobiec niektórym życiowym sytuacjom, łatwo jednak chronić się przed ich finansowymi skutkami.

Sprawdź, na jakie wsparcie możesz liczyć w ramach ubezpieczeń ERGO 4 – Zdrowie dziecka i Global Doctors oferowanych przez Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA oraz OC w życiu prywatnym, dostępnym w ofercie Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.

W tym artykule przeczytasz o ww. ubezpieczeniach:

 • Ubezpieczenie na życie ERGO 4 – Zdrowie dziecka – wsparcie finansowe na wypadek kłopotów ze zdrowiem.
 • Global Doctors – pełna organizacja i finansowanie leczenia dziecka za granicą.
 • OC w życiu prywatnym – pokrycie kosztów szkód wyrządzonych osobom trzecim przez dzieci

ERGO 4 – Zdrowie dziecka. Wsparcie finansowe na wypadek kłopotów ze zdrowiem.

Warto pomyśleć o ochronie dziecka przed skutkami poważnej choroby lub wypadku.

Ubezpieczenie dziecka w ERGO 4 to praktyczne wsparcie finansowe w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń zdrowotnych, takich jak uszkodzenie ciała wskutek nieszczęśliwego wypadku (np. złamania) lub wystąpienia jednej z 20 poważnych chorób najczęściej dotykających dzieci.

Jeśli Twoje dziecko złamie nogę podczas uprawiania sportu, oparzy się, zapadnie na chorobę wywoływaną przez kleszcze (neuroboreliozę), możesz liczyć na wypłatę świadczenia na leczenie dziecka lub inny dowolny cel.

Dodatkowo, w przypadku poważnego zachorowania dziecka możesz liczyć na wypłatę 100% sumy ubezpieczenia. Przykładowo, jeśli w umowie ubezpieczenia wybrana została suma ubezpieczenia w wysokości 200 000 zł, to właśnie taka kwota zostanie Ci wypłacona.

Co ważne, kwota odpowiadająca sumie ubezpieczenia może zostać wypłacona w każdej z grup poważnych zachorowań wskazanych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia ERGO 4. Dzięki temu ubezpieczeniu zyskujesz spokój i pewność, że będziesz dysponować dodatkowymi finansami.

Ile kosztuje ubezpieczenie dziecka w ramach ERGO 4?

4 -letni przedszkolak

4 letni przedszkolak
Wariant I

Zdrowie dziecka – Uszkodzenie ciała NW

Suma Ubezpieczenia – 100 000 zł

Cena 14 zł miesięcznie7-letnia pierwszoklasistka

nastolatka
Wariant II

Zdrowie dziecka – poważne zachorowanie

Suma Ubezpieczenia – 80 000 zł

Cena 14 zł miesięcznie14-letni pasjonat sportu

Nastolatek
Wariant III

Zdrowie dziecka – Uszkodzenie ciała NW oraz poważne zachorowanie

Suma Ubezpieczenia – 50 000 zł

Cena 16 zł miesięcznieERGO 4 – Zdrowie dziecka – warto wiedzieć:

 • Ubezpieczenie dziecka od ukończenia 3 miesiąca do 25 roku życia.
 • Ochrona obowiązuje na całym świecie przez cały rok.

Ubezpieczenie obejmuje:

 • 20 jednostek chorobowych, w tym nowotwory, neuroboreliozę, sepsę, poważne poparzenia czy cukrzycę typu I, bez limitu liczby zdarzeń.
 • Uszkodzenie ciała wskutek nieszczęśliwego wypadku: od złamań kości po skutki poważnych urazów - także podczas uprawiania sportu.

Organizacja i finansowanie leczenia dziecka za granicą. Poznaj Global Doctors.

Myśląc o kompleksowej ochronie zdrowia dziecka, warto wziąć pod uwagę ubezpieczenie, które zapewni pełną organizację i pokrycie kosztów leczenia za granicą w przypadku poważnej choroby.

Dzięki ubezpieczeniu Global Doctors nie musimy angażować własnych środków finansowych i czasu, by zapewnić dziecku dostęp do nowoczesnych terapii i najlepszych specjalistów.

W przypadku diagnozy poważnej choroby (np. nowotworu), wystarczy jeden telefon do Centrum Alarmowego ERGO Hestii, aby uruchomić proces leczenia dziecka w najlepszych klinikach na całym świecie.

2 000 000 Euro w wariancie rozszerzonym to kwota, do której zostaną pokryte koszty związane z leczeniem za granicą, w całym życiu ubezpieczonego, w tym koszty zakwaterowania i transportu dla rodziców i dziecka.

Po zakończonej terapii za granicą można liczyć na dalszą opiekę medyczną w ramach tzw. FollowUp Care oraz na pokrycie kosztów zakupu lekarstw – w kwocie do 50 000 Euro.Ile kosztuje ubezpieczenie Global Doctors dla dziecka?

Wariant podstawowy:

Okres ochronyZakres ubezpieczenia
Dziecko w wieku od 3. miesiąca do 18. roku życiaNowotwory złośliwe (w tym przeszczepienie szpiku kostnego związane z nowotworem złośliwym)


Cena ubezpieczenia:
38 złWariant rozszerzony:

Okres ochronyZakres ochrony
Dziecko w wieku od 3. miesiąca do 18. roku życiaNowotwór złośliwy w stadium przedinwazyjnym lub nowotwór in situ. Ciężka dysplazja przednowotworowa. Potrzeba przeprowadzenia: operacji pomostowania tętnic wieńcowych, operacji neurochirurgicznej, wymiany lub naprawy zastawek serca, przeszczepienia narządów od żywego dawcy, przeszczepienia szpiku kostnego.


Cena ubezpieczenia: 46 zł

OC w życiu prywatnym – pomocne przy szkodach spowodowanych przez dzieci.

Myśląc o dzieciach nie można zapomnieć o ich niespożytej energii i wielu pomysłach. Choć staramy się zapobiec różnym sytuacjom, czasami po prostu się nie da.

Jak zatem ustrzec się przed konsekwencjami finansowymi szkód spowodowanych przez dzieci? Dzięki OC w życiu prywatnym możemy liczyć na pokrycie kosztów odszkodowania dla osoby, która została poszkodowana w wyniku dziecięcej przygody.

Nieumyślne stłuczenie szyby sąsiada. Zarysowanie cudzego auta podczas jazdy na rowerze lub hulajnodze. Zbicie ekranu w czyimś telefonie. Przypadkowe wylanie wrzątku na ciocię. To tylko niektóre z sytuacji, w których przyjmiemy odpowiedzialność za powstałe szkody.

OC w życiu prywatnym – warto wiedzieć:

 • Ochrona na całym świecie przez cały rok (również podczas podróży).
 • Jedna polisa obejmuje dorosłych i dzieci.
 • Suma gwarancyjna to nawet 2 000 000 zł.

Ubezpieczenie obejmuje:

 • Odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez dzieci, które nie ukończyły 13 lat, do 20 000 zł bez ustalania winy opiekuna.
 • Odpowiedzialność za uszkodzenie wynajętego sprzętu sportowego lub wynajętego zakwaterowania (np. pokoju hotelowego lub mieszkania).
 • Pokrycie kosztów szkód wyrządzonych innym osobom podczas uprawienia sportu.

Szukasz pomocy w dobrze odpowiedniego wariantu?

Skontaktuj się z agentem

Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA oraz Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA.