Kobieta w samochodzie czekająca na pomoc drogową

Jak otrzymać pojazd zastępczy

Prosimy o uważne zapoznanie się z poniższymi informacjami

Pomożemy Państwu uniknąć ryzyka pokrywania kosztów najmu pojazdów zastępczych z własnych pieniędzy. W przypadku nieskorzystania z propozycji ubezpieczyciela i samodzielnego wynajęcia pojazdu zastępczego, w związku ze szkodą zgłoszoną z ryzyka OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, nieuzasadnione koszty najmu, np. stawki wyższe od poniżej wskazanych, mogą nie zostać uznane przez Ubezpieczyciela, a tym samym będą Państwo musieli pokryć te koszty z własnych środków.

Nie istnieją „darmowe”, „bezkosztowe” usługi wynajęcia pojazdów (jak próbują wprowadzać w błąd Klientów nieuczciwi przedsiębiorcy) – z najmem zawsze związany jest koszt.

Co musisz wiedzieć?

1. Prawo do najmu pojazdu zastępczego przysługuje Poszkodowanym, którzy likwidując szkodę z ryzyka OC, nie dysponują innym pojazdem, mogącym zastąpić pojazd uszkodzony.

2. Okres najmu:

a) szkoda całkowita - za zasadny uznaje się okres od zgłoszenia szkody do dokonania oględzin i otrzymania dokumentu o kwalifikacji szkody jako całkowitej oraz okres przeznaczony na zakup innego pojazdu (standardowo przyjmuje się 7 dni, jednak nie dłużej niż do daty wypłaty kwoty bezspornej odszkodowania).
b) szkoda częściowa - za zasadny uznaje się okres niezbędny do technologicznej naprawy uszkodzonego pojazdu oraz dodatkowo przy pojazdach, które w wyniku szkody nie mogą się w zgodzie z przepisami poruszać po drogach, okres od powstania szkody do dokonania oględzin.

UWAGA! Elementy zakwalifikowane do wymiany powinny zostać zamówione przez serwis niezwłocznie po uzyskaniu oceny technicznej pojazdu (protokołu po oględzinach). Nie jest do tego potrzebne zatwierdzanie kosztorysu przez ubezpieczyciela.

3. Klasa pojazdu – wynajęty pojazd powinien być zbliżonej klasy, jednak nie wyższej niż klasa uszkodzonego. Jeżeli wynajęty pojazd będzie klasy niższej niż uszkodzony, wówczas koszty zostaną zweryfikowane do klasy wynajętego pojazdu.

4. Wybór usługodawcy – Poszkodowany może dowolnie wybrać firmę realizującą usługę, w cenie równorzędnej lub niższej od proponowanej przez Ubezpieczyciela (nasza propozycja poniżej). W przypadku jej przekroczenia kwota zwrotu kosztów najmu zostanie skorygowana do cen zagwarantowanych przez ubezpieczyciela.

UWAGA! Niezależnie od deklaracji warsztatu lub niewspółpracującej z ERGO Hestią wypożyczalni, Ubezpieczyciel nie pokrywa bezwarunkowo wszystkich kosztów najmu pojazdu zastępczego, a jedynie uzasadnione i niezbędne. W związku z tym, Poszkodowany może zostać obciążony przez ww. podmioty kwotą, która nie została zaakceptowana przez Ubezpieczyciela.

Propozycja ERGO Hestii

W celu zapewnienia najwyższego standardu jakości obsługi oraz wzorowego stanu wynajmowanych pojazdów informujemy, że współpracujemy z Efficient Insurance Solutions Sp. z o.o., podmiotem zajmującym się organizacją wynajmu pojazdu zastępczego dla poszkodowanych zgłaszających szkody w ERGO Hestii. Efficient Insurance Solutions Sp. z o.o. współpracuje z wyselekcjonowanymi wypożyczalniami o ogólnopolskim zasięgu działania.

Osoby wynajmujące pojazdy za pośrednictwem Efficient Insurance Solutions Sp. z o.o. objęte są preferencyjnymi, wynegocjowanymi specjalnie dla poszkodowanych zgłaszających szkody w ERGO Hestii warunkami najmu, m.in.:

  • brakiem konieczności wpłacania kaucji, bądź innych poświadczeń finansowych,
  • brakiem opłat za nielimitowany przebieg, przygotowanie pojazdu, wyjazd poza granice Polski czy dodatkowego kierowcę wynajmowanego pojazdu,
  • całodobową obsługą (w tym podstawienie i odbiór pojazdu) na terenie całej Polski – bez ponoszenia dodatkowych opłat,
  • pokryciem kosztów udziału własnego w szkodzie na pojeździe zastępczym,
  • bezgotówkowym rozliczeniem (koszt najmu pojazdu pokrywa w całości ERGO Hestia, zgodnie z cenami wskazanymi w poniższej tabeli).
Kobieta z telefonem w dłoni

Stawki najmu

Segment pojazdu i przykładowy model Stawka brutto za dobę najmu
A - VW Up, Toyota Aygo, Skoda Citigo79 zł
B - Suzuki Swift, Opel Corsa, Skoda Fabia86 zł
C - Toyota Corolla, Ford Focus, Skoda Octavia96 zł
D - VW Passat, Opel Insignia, Kia Optima137 zł
D premium - BMW 3, Audi A4, Jaguar XE190 zł
E - BMW 5, Audi A6, Mercedes E265 zł
F - BMW 7, Audi A8, Mercedes S530 zł
Crossover - Seat Arona, VW T-Roc, KIA X-Ceed115 zł
SUV - Nissan Qashqai, Toyota Rav 4, KIA Sportage135 zł
SUV Dp - BMW X3, Audi Q5, Volvo XC 60230 zł
SUV Premium - BMW X5, Audi Q7, Mercedes-Benz GLE410 zł
VAN (K) - Opel Zafira, Ford Galaxy, Seat Alhambra140 zł
Dostawcze małe (M) - Peugeot Partner, Citroen Berlingo, Opel Combo125 zł
Dostawcze duże (N) - Fiat Ducato, Renualt Trafic, Opel Movano 200 zł
Bus (R) - Renault Trafic, Opel Vivaro, Toyota Proace220 zł
„L” - pojazdy do nauki jazdy - Hyundai i20, Toyota Yaris, Kia Rio250 zł
Pozostałe segmenty pojazdów (w tym pojazdy specjalistyczne, np. ciężarowe i specjalnego zastosowania)Skontaktuj się z opiekunem szkody lub infolinią Efficient Insurance Solutions Sp. z o.o. (58 785 87 57)

Chcesz skorzystać z naszej propozycji?

W przypadku zainteresowania usługą prosimy o kontakt z Efficient Insurance Solutions Sp. z o.o., pod numerem telefonu (58 785 87 57) lub za pośrednictwem adresu (pojazdyzastepcze@eisolutions.eu), która zapewni poszkodowanemu najwyższy standard usługi wynajmu na warunkach uzgodnionych z ERGO Hestią oraz udzieli wszelkich niezbędnych informacji.

W przypadku kontaktu Poszkodowany powinien poinformować, że wynajem pojazdu ma związek ze szkodą likwidowaną przez ERGO Hestię, wskazując przy tym numer szkody. To wygodny i bezpieczny sposób na ograniczenie niedogodności związanych z zaistniałą szkodą.

Warto wiedzieć:

Pojazd

Motocykl nad morze

Pojazd

Ubezpieczenie dla motocyklistów

Czytaj więcejarrow