Kobieta w samochodzie czekająca na pomoc drogową

Jak otrzymać pojazd zastępczy

Prosimy o uważne zapoznanie się z poniższymi informacjami

Pomożemy Państwu uniknąć ryzyka pokrywania kosztów najmu pojazdów zastępczych z własnych pieniędzy. W przypadku nieskorzystania z propozycji ubezpieczyciela i samodzielnego wynajęcia pojazdu zastępczego, w związku ze szkodą zgłoszoną z ryzyka OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, nieuzasadnione koszty najmu, np. stawki wyższe od poniżej wskazanych, mogą nie zostać uznane przez Ubezpieczyciela, a tym samym będą Państwo musieli pokryć te koszty z własnych środków.

Nie istnieją „darmowe”, „bezkosztowe” usługi wynajęcia pojazdów (jak próbują wprowadzać w błąd klientów nieuczciwi przedsiębiorcy) – z najmem zawsze związany jest koszt.

Co musisz wiedzieć?

1. Prawo do najmu pojazdu zastępczego przysługuje Poszkodowanym, którzy nie dysponują innym pojazdem, mogącym zastąpić uszkodzony pojazd.


2. Okres najmu:


a) szkoda całkowita – za zasadny uznaje się okres od zgłoszenia szkody do dokonania oględzin i otrzymania dokumentu o kwalifikacji szkody jako całkowitej oraz okres przeznaczony na zakup innego pojazdu (zazwyczaj przyjmuje się okres 7 dni, jednak co do zasady nie dłużej, niż do dnia wypłaty bezspornej kwoty odszkodowania).


b) szkoda częściowa - za zasadny uznaje się okres niezbędny do realizacji naprawy uszkodzonego pojazdu oraz dodatkowo - w przypadku aut wykluczonych z ruchu w wyniku szkody - okres od zgłoszenia szkody do dokonania oględzin i ustalenia zakresu niezbędnej naprawy, z uwzględnieniem innych obiektywnych czynników mających wpływ na czas realizacji naprawy.
Uzasadniony okres wynajmu pojazdu zastępczego jest ustalany indywidualnie z uwzględnieniem wszystkich okoliczności danej sprawy.

UWAGA!Części zamienne niezbędne do naprawy powinny zostać zamówione przez serwis niezwłocznie po uzyskaniu oceny technicznej pojazdu (po oględzinach) – Ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za nieuzasadnione opóźnienia w tym zakresie.

3. Klasa pojazdu – wynajęty pojazd powinien być zbliżonej klasy, jednak nie wyższej niż klasa auta uszkodzonego.


4. Wybór usługodawcy – Poszkodowany może dowolnie wybrać firmę wynajmującą. Należy pamiętać, że Ubezpieczyciel dokona weryfikacji kosztów najmu, a zwrotowi podlegają jedynie uzasadnione koszty wynajmu pojazdu zastępczego.


UWAGA! Niezależnie od wyboru wypożyczalni, Ubezpieczyciel nie pokrywa bezwarunkowo wszystkich kosztów najmu, a jedynie niezbędne i uzasadnione koszty najmu pojazdu zastępczego.
W związku z tym Poszkodowany może zostać obciążony przez takie podmioty kosztami najmu w zakresie, w jakim nie zostały one pokryte przez Ubezpieczyciela.

Propozycja ERGO Hestii

ERGO Hestia proponuje zorganizowanie dla Państwa pojazdu zastępczego. Naszym partnerem w zakresie organizacji wynajmu pojazdów zastępczych jest Efficient Insurance Solutions Sp. z o.o., który współpracuje z renomowanymi wypożyczalniami o ogólnopolskim zasięgu działania.

Zapewniamy wzorowy stan pojazdów, gwarantujemy dostępność aut wszystkich segmentów wymienionych w tabeli. Wynajmowane pojazdy posiadają kompleksowe ubezpieczenie OC i AC. Osoby wynajmujące pojazdy za pośrednictwem Efficient Insurance Solutions Sp. z o.o. objęte są specjalnymi - preferencyjnymi warunkami najmu, np.

  • brakiem konieczności wpłacania kaucji, posiadania karty kredytowej bądź innych poświadczeń finansowych,
  • brakiem opłat za przygotowanie pojazdu do wynajmu oraz zgłoszenie dodatkowego kierowcy pojazdu wynajmowanego,
  • nielimitowanym przebiegiem pojazdu wynajętego,
  • całodobową obsługą przez wypożyczalnię,
  • podstawieniem i odbiorem pojazdu na terenie całej Polski – bez ponoszenia dodatkowych opłat,
  • pokryciem przez Ubezpieczyciela kosztów udziału własnego w szkodzie na pojeździe zastępczym,
  • możliwością wyjazdu wynajmowanym pojazdem zastępczym poza granice Polski (należy jednak poinformować o takim zamiarze wypożyczalnię),
  • możliwością przewozu zwierząt domowych w zakresie zgodnym z przepisami prawa i względami bezpieczeństwa (należy poinformować o takim zamiarze wypożyczalnię),
  • możliwością montażu fotelików dziecięcych w pojazdach zastępczych,
  • bezgotówkowym rozliczeniem szkody - koszt najmu pojazdu pokrywa w całości ERGO Hestia, zgodnie z cenami wskazanymi w poniższej tabeli. Koszt usługi wynajmu pojazdu zastępczego stanowi iloczyn ilości dni i stawki dobowej odpowiadającej konkretnemu segmentowi zgodnie przedstawioną tabelą.

Gwarantujemy nasz aktywny udział w przypadku specjalnych potrzeb dotyczących organizacji pojazdu zastępczego spełniającego indywidulane oczekiwania.

Kobieta z telefonem w dłoni

Stawki najmu

Segment pojazdu i przykładowy model Stawka brutto za dobę najmu
A - VW Up, Toyota Aygo, Skoda Citigo90 zł
B - Suzuki Swift, Opel Corsa, Skoda Fabia98 zł
C - Toyota Corolla, Ford Focus, Skoda Octavia109 zł
D - VW Passat, Opel Insignia, Kia Optima153 zł
D premium - BMW 3, Audi A4, Jaguar XE212 zł
E - BMW 5, Audi A6, Mercedes E301 zł
F - BMW 7, Audi A8, Mercedes S594 zł
Crossover - Seat Arona, VW T-Roc, KIA X-Ceed130 zł
SUV - Nissan Qashqai, Toyota Rav 4, KIA Sportage152 zł
SUV Dp - BMW X3, Audi Q5, Volvo XC 60260 zł
SUV Premium - BMW X5, Audi Q7, Mercedes-Benz GLE458 zł
VAN (K) - Opel Zafira, Ford Galaxy, Seat Alhambra156 zł
Dostawcze małe (M) - Peugeot Partner, Citroen Berlingo, Opel Combo140 zł
Dostawcze duże (N) - Fiat Ducato, Renualt Trafic, Opel Movano 229 zł
Bus (R) - Renault Trafic, Opel Vivaro, Toyota Proace249 zł
„L” - pojazdy do nauki jazdy - Hyundai i20, Toyota Yaris, Kia Rio265 zł
Pozostałe segmenty pojazdów (w tym pojazdy specjalistyczne, np. ciężarowe i specjalnego zastosowania)Skontaktuj się z opiekunem szkody lub infolinią Efficient Insurance Solutions Sp. z o.o. (58 785 87 57)

Chcesz skorzystać z naszej propozycji?

W przypadku zainteresowania usługą prosimy o kontakt z Efficient Insurance Solutions Sp. z o.o., pod numerem telefonu (58 785 87 57) lub za pośrednictwem adresu ([email protected]), która zapewni poszkodowanemu najwyższy standard usługi wynajmu na warunkach uzgodnionych z ERGO Hestią oraz udzieli wszelkich niezbędnych informacji.

W przypadku kontaktu Poszkodowany powinien poinformować, że wynajem pojazdu ma związek ze szkodą likwidowaną przez ERGO Hestię, wskazując przy tym numer szkody. To wygodny i bezpieczny sposób na ograniczenie niedogodności związanych z zaistniałą szkodą.

Warto wiedzieć: