Wakacje zacznij bezpiecznie


Dzieci to skarb wymagający szczególnej ochrony

Rodzice codziennie dokładają wszelkich starań, aby zapewnić swoim pociechom warunki umożliwiające rozwój. Opiekują się nimi, dbając o ich zdrowie, zapewniając maksimum bezpieczeństwa podczas codziennych aktywności, zabaw w domu lub na świeżym powietrzu czy też zajęć sportowych.

Dziecko3

Ruch to zdrowie, ale i ryzyko

Przed nami lato i długo wyczekiwane wakacje. To czas częstszych podróży i regularnej aktywności na powietrzu. Dzieci i młodzież jeżdżą na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach. Każdą wolną chwilę spędzają na podwórkach i placach zabaw. To ważne i służy zdrowiu dzieci – pod warunkiem, że odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Bez tego łatwo o wypadek, którego skutkami mogą być poważne i wymagające długotrwałego leczenia i rehabilitacji urazy, które wiążą się z wydatkami na jakie nie jesteśmy przygotowani.

Choć obrażeń można uniknąć dzięki zapewnieniu dziecku ochraniaczy na stawy i kasku, a także odpowiedniemu wyborowi miejsca zabaw i bieżącemu nadzorowi osób dorosłych, to nie na wszystko mamy wpływ. Niespodziewane wypadki jednak się zdarzają – niebezpieczny upadek czy zderzenie z jadącym samochodem, to wydarzenia, których często nie jesteśmy w stanie przewidzieć… podobnie jak utraty zdrowia dziecka z powodu ciężkiej choroby.

Jak zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami wypadku i choroby?

Dobre ubezpieczenie to odpowiedź na nieprzewidziane skutki wypadku i choroby – takie jak kosztowna rehabilitacja czy leczenie.

ERGO 4 Zdrowie dziecka występuje w trzech wariantach, które w zależności od wybranej opcji, kompleksowo zabezpieczą Twoje dziecko w razie wystąpienia nieszczęśliwych wypadków i poważnych zachorowań.

Dziecko2

Zakres ochrony obejmuje m.in:

  • uszkodzenie ciała wskutek nieszczęśliwego wypadku – w tym złamania kości oraz skutki poważnych urazów, również w związku z uprawianiem sportów,
  • wystąpienie poważnego zachorowania – w zakresie katalog aż 20 specjalnie dobranych chorób, w tym nowotwory, neuroborelioza, sepsa, poważne poparzenia czy cukrzyca typu I, bez limitu ilości zdarzeń,
  • organizację i pokrycie kosztów leczenia dziecka w renomowanych klinikach za granicą wraz z kosztami pobytu dwóch opiekunów w przypadku wystąpienia zdefiniowanego stanu chorobowego – w tym nowotworu złośliwego – w ramach ubezpieczenia Global Doctors,
  • wysokie sumy ubezpieczenia – aż do 200 tys. zł dla Uszkodzenia ciała wskutek nieszczęśliwego wypadku i Poważnego zachorowania i do 2 mln euro w przypadku Global Doctors.

Spójrzmy na przykłady:


9-letnia dziewczynka, jej pasją jest taniec, systematycznie uczęszcza na zajęcia taneczne.


Wakacje zacznij bezpiecznie" Zdrowie dziecka - dziewczynka

11-letni chłopiec, aktywny fizycznie, uwielbia grę w piłkę nożną, trenuje karate.


Wakacje zacznij bezpiecznie" Zdrowie dziecka - chłopiec

Zdrowie dziecka to tylko jeden z elementów wchodzących w skład pakietu ubezpieczeń na życie ERGO 4.
Jeśli chcesz zapewnić sobie i bliskim finansowe bezpieczeństwo i spokojny sen, sprawdź pełną ofertę ubezpieczenia ERGO 4 lub znajdź agenta w swojej okolicy.
Używasz starej wersji przeglądarki internetowej!

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej, aby korzystać z wszystkich funkcjonalności strony pobierz nowszą wersję przeglądarki. Obsługujemy Internet Explorer 11, Firefox 25, Chrome 30, Edge 25, Safari i nowsze wersje tych przeglądarek

×