Zrównoważony rozwój ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Podpisaliśmy Kartę Partnerstwa

Firmy traktujące CSR tylko w kategoriach marketingowych, z powodu pandemii wycofały się z takich projektów i zobowiązań. Jednak my dostrzegamy, że waga inicjatyw CSR w ostatnich miesiącach urosła jeszcze bardziej

Mario Zamarripa, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w ERGO Hestii

Te słowa padły niedawno w rozmowie z „Rzeczpospolitą” i szybko zamieniły się w czyn. ERGO Hestia ponownie to potwierdziła dołączając do „Partnerstwa na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju” zainicjowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Właśnie zakończyło się III Forum Interesariuszy Agendy 2030 zrzeszającej firmy, którym najbardziej zależy na CSR. Podczas wyjątkowej – bo online’owej – edycji, podpisana została Karta Partnerstwa. Obok nas, sygnatariuszami zostało 16 firm, instytucji i organizacji. Oprócz złożenia podpisu pod deklaracją, sygnatariusze zachęcani są do przekazania indywidualnego zobowiązania tzw. commitmentu, w którym potwierdzają realizację konkretnych działań lub projektów na rzecz Agendy 2030.

W Forum uczestniczyli najlepsi eksperci ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce. W trakcie wydarzenia rozmawiali między innymi o wpływie pandemii na działania z zakresu zrównoważonego rozwoju. Jednym z tematów był proces odbudowy gospodarek i jego wpływ na środowisko, społeczeństwo oraz realizację celów Agendy 2030.

CSRERGO Hestia po raz kolejny podkreśliła jak ważne jest prowadzenie biznesu zgodnie z celami Agendy 2030 podpisując Kartę Partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Od lat konsekwentnie realizujemy, a także wspieramy działania zgodne z Agendą 2030, wprowadzając zmiany zarówno wewnątrz organizacji, jak i w otoczeniu.

- Dziś jeszcze bardziej musimy podkreślać wagę zrównoważonego rozwoju. Trudniejsze czasy zawsze weryfikują autentyczność zasad i intencji. W ERGO Hestii udowadniamy, że niezależnie od sytuacji, zależy nam na pozytywnym wpływie na otoczenie. Dlatego nie rezygnujemy z długofalowych działań i kontynuujemy pracę na rzecz zrównoważonego rozwoju – podkreśla Mario Zamarripa.

Do najważniejszych projektów ostatnich miesięcy należą:

  • wdrożenie systemu zarządzania środowiskowego,
  • dostosowanie do wymogów ISO 14001 oraz EMAS,
  • plan redukcji emisji CO2,
  • udział w Targach CSR (w tym m.in. panel dyskusyjny ERGO Hestii „Partnerzy zeroemisyjności”, do którego firma zaprosiła swoich partnerów biznesowych – firmy Toyota oraz KROSS)

Dołączenie do Partnerstwa jest kolejnym dowodem na odpowiedzialność biznesu prowadzonego przez ERGO Hestię. W tym roku zostaliśmy wybrani najlepszym ubezpieczycielem i wiceliderem w XIV Rankingu Odpowiedzialnych Firm w Polsce, wyróżnieni Srebrnym Listkiem CSR Polityki oraz otrzymaliśmy certyfikację ISO 14001:2015.

Krajowe Forum Interesariuszy Agendy 2030 to platforma merytorycznej debaty, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania współpracy między różnymi środowiskami w celu realizacji celów zrównoważonego rozwoju (ang. Sustainable Development Goals, SDGs) i upowszechniania wiedzy na ten temat. Dotychczas przystąpiło do niej ponad 137 podmiotów, w tym instytucje, biznes i organizacje.
Szczegółowe informacje o tegorocznej edycji można znaleźć TUTAJ.

Dowiedz się, jak realizujemy cele Agendy 2030. Zobacz Raprt Zrównoważonego Rozwoju 2018-2019 Toska | Siła Wspólnoty

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej!

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej, aby korzystać z wszystkich funkcjonalności strony pobierz nowszą wersję przeglądarki. Obsługujemy Internet Explorer 11, Firefox 25, Chrome 30, Edge 25, Safari i nowsze wersje tych przeglądarek

×