Ubezpieczenie zimowego wyjazdu

Zimowy wyjazd

o czym warto pamiętać

Jak dobrać odpowiednie ubezpieczenie?

Ferie zimowe to okres, kiedy otrzymujemy więcej ofert ubezpieczeń podróżnych. Które z nich wybrać? Czym się kierować? Jakie pytania zadać agentowi? Eksperci ERGO Hestii przygotowali kilka krótkich porad ułatwiających dopasowanie ubezpieczenia do naszych potrzeb.

Narciarskie wyjazdy zagraniczne

W przypadku wyjazdów zagranicznych należy wziąć pod uwagę aktywności, które planujemy na miejscu wypoczynku i dobrać do tego odpowiedni wariant ubezpieczenia. Samo ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) będzie niewystarczające. Natomiast brak ubezpieczenia w przypadku wypadku za granicą może zakończyć się powrotem z urlopu z rachunkiem opiewającym nawet na setki tysięcy złotych.


Na pewno warto zwróć uwagę na ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance. Szczególnie ważna jest suma ubezpieczenia, biorąc pod uwagę zdarzenia, które nam się mogą przytrafić podczas, np. jazdy na nartach.

Zdecydowanie najpopularniejszą aktywnością zimowych wyjazdów jest narciarstwo i snowboard. Są to sporty, gdzie prawdopodobieństwo kontuzji jest spore. Zwłaszcza w okresie ferii zimowych stoki mogą być przepełnione i należy tam zachować większą ostrożność. Dlatego warto zabezpieczyć się na wypadek konieczności skorzystania z transportu medycznego, którego kosztów nie pokrywa karta EKUZ.

Oblegane narciarskie kurorty zwiększają ryzyko utraty lub uszkodzenia sprzętu sportowego, dlatego kupując ubezpieczenie trzeba pamiętać o tej dodatkowej ochronie. Ubezpieczenie nart lub deski będzie podstawowym elementem w dobrze skonstruowanej polisie turystycznej, tak samo jak ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Ten rodzaj ubezpieczenia  chroni nas z kolei na wypadek, gdy nieumyślnie zajedziemy komuś drogę na stoku i spowodujemy wypadek, w którym ucierpi osoba lub uszkodzimy czyjś sprzęt narciarski. To ubezpieczenie warto mieć nie tylko podczas wyjazdów zagranicznych, ale w tym przypadku może być ono szczególnie przydatne.

Góry

Koszty pomocy medycznej uzależnione są od kraju w którym przebywamy. Warto pamiętać, że w Europie koszty leczenia rozpoczynają się od 100 Euro, a to dopiero początek kosztów, które musi ponieść poszkodowany przebywający za granicą.

Odpoczynek w ciepłych rejonach świata

Ubezpieczyciel może zorganizować i pokryć koszty wizyty lekarskiej w dowolnym miejscu pobytu – transport z miejsca zdarzenia do placówki medycznej (karetką lub taksówką), a także wydatki na leki i środki opatrunkowe zalecone przez lekarza.

ERGO Hestia w celu zapewnienia kompleksowej ochrony ma wiele produktów, które uzupełniają ofertę ubezpieczeń podróżnych. Jednym z nich jest ubezpieczenie Rehabilitacja ERGO Sport, które sprawdza się w przypadku doznania kontuzji podczas uprawiania sportu. Czasami to koszt kilku złotych za każdy dzień wyjazdu. W ramach tej oferty ubezpieczyciel pomaga klientom w zorganizowaniu i przeprowadzeniu całego procesu rehabilitacji bezgotówkowo, czyli bez obciążenia własnego budżetu.

Warto wspomnieć, że jeśli w podróż udajemy się własnym autem może okazać się, że samo ubezpieczenie OC i AC może być niewystarczające. W drodze zdarzają się różne sytuacje, które skutecznie mogą zakłócić dotarcie do celu albo powrót do domu. Do wcześniej wspomnianego ubezpieczenia można dokupić usługi Car Assistance, w ramach których w przypadku zdarzenia na drodze, możemy skorzystać z usługi holowania samochodu aż do 1500 km, naprawy auta na miejscu wypadku, czy nawet zapewnienia noclegu.

Świadomość posiadania dobrze dobranego ubezpieczenia pozwoli nam na spokojny i bezpieczny odpoczynek, dlatego na nieprzewidziane sytuacje warto wybrać Najwyższy Standard Ochrony ERGO Hestii.


Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA. oraz Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA.

Warto wiedzieć:

Pojazd

Zielona karta

Pojazd

Zielona Karta OC

Czytaj więcejarrow

Podróż

Ikona

Podróż

Podróżuj z życiem

Czytaj więcejarrow