Domek letniskowy

Wypoczywaj bez zmartwień - ubezpiecz swój domek letniskowy

Wypoczywaj bez zmartwień - ubezpiecz swój domek letniskowy

Wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku i zawodowych obowiązków to czas, na którą wyczekuje niemal każdy. Już od pierwszych wiosennych dni, pobyt w domku letniskowym bądź działkowym staje się odskocznią. Jednak nie zawsze jest to wyłącznie relaks – to również obowiązki, praca we wnątrz, a także na terenie posesji. To niestety może wiązać się z wypadkami, w których uszczerbek poniesiemy my, a czasem również nasi sąsiedzi. Niezbędne jest więc dopasowanie ubezpieczenia odpowiadającego Twoim potrzebom.

O popularności, jaką wśród klientów cieszą się ubezpieczenia nieruchomości, świadczy liczba zawartych polis – w 2015 roku funkcjonowało ich blisko 10 milionów. 

Sam fakt ubezpieczenia pokazuje jak istotne są dla właścicieli. Należy przy tym pamiętać, iż nieruchomość to nie tylko domek, ale również jego otoczenie, łącznie z  ogrodem, placem zabaw dla dzieci czy ogrodzeniem. Dlatego tak ważne jest dopasowanie ubezpieczenia idealnie do Twoich potrzeb.

Co powinieneś wiedzieć?

W odróżnieniu od nieruchomości, w których przebywamy na co dzień, domek letniskowy narażony jest w większym stopniu na wystąpienie szkody.

Domek letniskowy

Jako najczęstsze przyczyny szkód wymienia się pożar oraz zalanie. Wyjeżdżając w pośpiechu najłatwiej zapomnieć o sprawdzeniu, czy wszystko zostało wyłączone bądź zamknięte. O ile skutki zalania przez otwarte okno łatwo jest usunąć, to pożar pozbawić może całego dobytku.

Niestety, coraz częściej straty w domkach letniskowych powodowane są pod wpływem działalności ludzkiej. Liczne włamania, szczególnie do ogródków działkowych, poza kradzieżą dóbr, wiążą się ze zniszczeniami, narażając ich właścicieli na koszty naprawy. Odpowiednie ubezpieczenie pozwoli zminimalizować straty, zapewniając  spokój nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Okres letni, poza upałami to czas gwałtownych załamań pogody, których skutki w postaci szkód, co roku odnotowują Towarzystwa Ubezpieczeń. Domki letniskowe, budowane w otoczeniu drzew lub jezior, narażone są szczególności na zniszczenia właśnie poprzez upadek drzewa, bądź powódź. Istotne jest, by wybierając ubezpieczenie, posiadało ono w standardowym zakresie ochronę przed szkodami, na które najczęściej narażony jest nasz dobytek.

Zadbaj o swój domek letniskowy

Skontaktuj się z agentem

Dla kogo ubezpieczenie?

Grzegorz, właściciel działki na terenie ROD

Emeryt, od pierwszych dni wiosny, do późnej jesieni każdą wolną chwilę poświęca pracy w ogródku działkowym poza miastem. By nie musieć wracać codziennie do miasta, wybudował tam również domek. Janusz ceni wygodę, dlatego domek jest w pełni wyposażony, a jego właściciel go rozbudowuje. Dodatkowo, w dobudowanej komórce, Janusz przetrzymuje wszystkie narzędzia gospodarcze łącznie z kosiarką, a także meble ogrodowe.

Niestety, podczas dłuższej nieobecności właściciela doszło do włamania, w trakcie którego skradziono wszystko przechowywane komórce, a wnętrze domku zostało zdemolowane.

Na szczęcie wszystkie koszty związane ze szkodą zostały pokryte z ubezpieczenia mienia wykupionego przez Janusza w ERGO 7 – ubezpieczenia domku letniskowego wraz z architekturą ogrodu w Wariancie II.

Krystian, właściciel domku letniskowego

Pasjonat natury, obowiązki zawodowe odreagowuje w trakcie weekendu w domu nad jeziorem. Poza licznymi zaletami, lokalizacja domku może okazać się kłopotliwa. W trakcie ulewnych deszczy trwających dłuższy czas, poziom jeziora znacznie się podniósł, zalewając meble ogrodowe Krystiana oraz piwnicę domu. Załamanie pogodowe było na tyle silne, że wiatr zwalił drzewo rosnące na terenie posesji, uszkadzając dach domku.

Krystian ubezpieczył swój dobytek wraz z dodatkową ochroną od powodzi. Dzięki temu wszystkie poniesione straty mogły zostać zrekompensowane przez Ubezpieczyciela.

Ewa, turystka

Wyjazd na domek nad mazurskim jeziorem dla matki dwójki dzieci może być prawdziwym wypoczynkiem i odskocznią od codziennych obowiązków. Dla dzieci z kolei jest to okazja do nieskrępowanej zabawy, która czasem jednak może wymknąć się spod kontroli. W trakcie gry w piłkę, zamiast do bramki, piłka trafiła w okno sąsiedniego domku. Poza zbitą szybą uszkodzeniu uległa podłoga – pech chciał, że piłka trafiła w kominek, rozsypując żarzący się popiół.

Dzięki ubezpieczeniu OC w Życiu Prywatnym Ewa nie odczuła finansowych skutków zabaw jej dzieci. Wykupione ubezpieczenie poza ochroną jej samej, obejmuje również szkody powodowane przez najmłodszych członków rodziny, bez opłaty dodatkowej składki.

Pakiet ERGO 7 to coś więcej niż ubezpieczenie mienia.

Nasz dobytek nie musi kosztować fortuny. Wystarczy, że stanowi wartość dla nas samych – już to sprawia, że zasługuje na najlepsze możliwe ubezpieczenie. Dzięki ERGO 7 dostosujesz zakres ochrony do swoich potrzeb, a dzięki ubezpieczeniu pakietowemu, zapewnisz bezpieczeństwo nie tylko swoich finansów, ale również zdrowia i życia. 

Wykonywanie prac na działce, choć relaksujące, może wiązać się z przykrymi wypadkami. Poza troską o dobytek, warto zadbać o swoje zdrowie – w razie uszczerbku przydatna może okazać się pomoc w zakresie rehabilitacji, bądź świadczeń pieniężnych. ERGO 7 pozwala na zabezpieczenie się od następstw nieszczęśliwego wypadku, a w najtrudniejszych sytuacjach pomoc w powrocie do zdrowia. OC w Życiu Prywatnym jest istotnym produktem ze względu na liczne drobne szkody, które mogą zostać wyrządzone sąsiadom z pozostałych działek. Nawet najdrobniejsze prace, jak koszenie trawy, niosą ze sobą ryzyko uszkodzenia czyjegoś samochodu, okna, płotu. Domki i ich okolica aktualnie są coraz bardziej wartościowe – wysoka suma gwarancyjna oraz szeroki zakres pozwolą ochronić Twoje finanse przed niechcianym uszczupleniem.

Co zyskujesz w pakiecie?

Dlaczego warto?

  • ubezpieczenie domku od ognia,
  • szeroką ochronę wyposażenia i rzeczy osobistych – zarówno w zakresie zdarzeń losowych jak i kradzieży
  • ubezpieczenie architektury ogrodu okalającej Twój domek letniskowy,
  • ochronę w przypadku Następstw Nieszczęśliwych Wypadków z wysokimi sumami ubezpieczenia oraz indywidualnym planem rehabilitacji,
  • zabezpieczenie Twoich finansów w przypadku szkody wyrządzonej osobom trzecim dzięki ubezpieczeniu OC w Życiu Prywatnym.

Możliwość wyboru spośród 2 wariantów ubezpieczenia ERGO 7 pozwala dopasować zakres ochrony domku letniskowego do potrzeb klienta, jak i jego możliwości finansowych. Zapewniamy ochronę w przypadku 20 zdarzeń losowych, a w Wariancie II, również w zakresie przepięć oraz ubezpieczenia szyb. Dodatkowo, w razie ubezpieczenia mienia od kradzieży, klient zyskuje ochronę od wandalizmu –jednej z najczęstszych przyczyn zniszczeń domków, szczególnie tych znajdujących się na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Dzięki ubezpieczeniu domku letniskowego w ERGO 7 otrzymujesz ochronę siebie i swojego majątku w najszerszej postaci.

Sprawdź ubezpieczenie

Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.

Warto wiedzieć: