Zepsute auto z trójkątem ostrzegawczym

Bezpośrednia

Likwidacja Szkód (BLS)

Czym jest BLS?

Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) to efekt porozumienia polskich ubezpieczycieli, wypracowany wspólnie z Polską Izbą Ubezpieczeń (PIU). System BLS funkcjonuje w krajach europejskich od wielu lat, we Francji kierowcy korzystają z niego już od 1968 r.

Dzięki BLS nasi Klienci mogą korzystać z najwyższych standardów obsługi ERGO Hestii również wtedy, gdy ich szkoda likwidowana jest z polisy OC sprawcy ubezpieczonego w innym towarzystwie (wcześniej procedurę taką można było przeprowadzić wyłącznie u ubezpieczyciela sprawcy). Usługa jest dostępna w ubezpieczeniu OC dla klientów wszystkich naszych marek: ERGO Hestii, MTU, mtu24.pl i You Can Drive.

Teraz to Klient może zdecydować o tym, gdzie będzie likwidowana szkoda z polisy OC sprawcy kolizji. Likwidacja szkody jest sprawniejsza, wygodniejsza i pozwala na zachowanie bardzo wysokiej jakości obsługi, do której swoich klientów przyzwyczaiła ERGO Hestia.


Cieszymy się na możliwość wprowadzenia tego rozwiązania dla naszych klientów, ponieważ od lat w ramach Najwyższego Standardu Ochrony oferujemy im adekwatne sposoby likwidacji szkód, zależnie od potrzeb.

Kazimierz Majdański,
Członek Zarządu ERGO Hestii

Kiedy możesz skorzystać z BLS?

Kryteria, które pozwalają zgłosić szkodę z BLS:

  • do zdarzenia doszło na terenie Polski,
  • osoby, które brały udział w zdarzeniu nie doznały obrażeń ciała,

  • brak jest szkód na mieniu znajdującym się poza pojazdem,

  • w zdarzeniu brały udział nie więcej niż dwa pojazdy,
  • szacowana wartość szkody nie przekracza 30.000 PLN.
Stłuczka samochodowa

Korzyści dla Ciebie

Jakie korzyści daje zgłoszenie szkody z BLS:

  • szkodę zgłaszasz bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela, a nie do ubezpieczyciela sprawcy,
  • jako miejsce naprawy rekomendujemy warsztaty Sieci Partnerskiej zapewniające wysoki poziom usług, więcej znajdziecie na stronie Pomoc 24.
  • możemy zorganizować holowanie pojazdu oraz wynająć pojazd zastępczy, który będzie potrzebny osobie poszkodowanej na czas naprawy uszkodzonego samochodu,
  • w razie konieczności pokrywamy koszty parkowania pojazdu oraz wykonania dodatkowych badań technicznych, które zgodnie z prawem będą konieczne po naprawie,  
  • każdy, kto likwiduje szkodę w systemie BLS, ma możliwość bezpośredniego skontaktowania się z opiekunem szkody – rozmawia z konkretną osobą, znaną z imienia i nazwiska.

WAŻNE: zgłoszenie szkody z BLS nie ma wpływu na utratę Twoich zniżek z OC i AC

System Bezpośredniej Likwidacji Szkód stosowany jest w firmach: ERGO Hestia, PZU, Warta (w tym HDI), Uniqa, Allianz (tylko polisy zawarte w Aviva), Wiener (dawniej: Gothaer) i Link4.


Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.