bezpośrednia likwidacja szkód (BLS)

Bezpośrednia

Likwidacja Szkód (BLS)

Czym jest BLS?

Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) to efekt porozumienia polskich ubezpieczycieli, wypracowany wspólnie z Polską Izbą Ubezpieczeń (PIU). Dzięki BLS nasi klienci mogą korzystać z najwyższych standardów obsługi ERGO Hestii również wtedy, gdy ich szkoda likwidowana jest z polisy OC sprawcy ubezpieczonego w innym towarzystwie (wcześniej procedurę taką można było przeprowadzić wyłącznie u ubezpieczyciela sprawcy). Usługa jest dostępna w ubezpieczeniu OC dla klientów wszystkich naszych marek: ERGO Hestii, MTU, mtu24.pl i You Can Drive.

Teraz to klient może zdecydować o tym, gdzie będzie likwidowana szkoda z polisy OC sprawcy kolizji lub wypadku. Likwidacja szkody jest sprawniejsza, wygodniejsza i pozwala na zachowanie bardzo wysokiej jakości obsługi, do której swoich klientów przyzwyczaiła ERGO Hestia.

Sposób likwidacji zależy bowiem m.in. od wielkości szkody. Szkody duże, powyżej 30 tys. zł, są likwidowane w tradycyjny sposób, tj. przez ubezpieczyciela sprawcy.

Cieszymy się na możliwość wprowadzenia tego rozwiązania dla naszych klientów, ponieważ od lat w ramach Najwyższego Standardu Ochrony oferujemy im adekwatne sposoby likwidacji szkód, zależnie od potrzeb.

Kazimierz Majdański,
Dyrektor Biura Likwidacji Szkód ERGO Hestii

Korzyści dla Ciebie

bezpośrednia likwidacja szkód bls

Jakie korzyści daje naszym klientom BLS:

  • jako miejsce naprawy rekomendujemy warsztaty zapewniające wysoki poziom usług,
  • w razie konieczności pokrywamy koszty holowania, parkowania pojazdu na parkingu strzeżonym oraz wykonania dodatkowych badań technicznych, które zgodnie z prawem będą konieczne po naprawie,
  • możemy wynająć pojazd zastępczy, który będzie potrzebny osobie poszkodowanej na czas naprawy uszkodzonego samochodu,
  • każdy, kto likwiduje szkodę w systemie BLS, ma możliwość bezpośredniego skontaktowania się z likwidatorem – rozmawia z konkretną osobą, znaną z imienia i nazwiska.

System Bezpośredniej Likwidacji Szkód stosowany jest w firmach: ERGO Hestia, PZU, Uniqa (polisy Axa i Uniqa w związku z połączeniem), Warta (w tym HDI), Aviva, Wiener (dawniej: Gothaer), i Link4.


System BLS funkcjonuje w krajach europejskich od wielu lat, we Francji kierowcy korzystają z niego już od 1968 r. Obecnie - jak wynika z analiz - do likwidacji w ramach tego systemu kwalifikuje się około 90% zdarzeń.

Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.

Warto wiedzieć:

Pojazd

Wszystko o aucie zastępczym z OC.png

Pojazd

Wszystko o aucie zastępczym z OC sprawcy

Czytaj więcejarrow

Pojazd

Mezczyzna zmieniajacy opone

Pojazd

Car Assistance

Czytaj więcejarrow