Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) to efekt porozumienia polskich ubezpieczycieli, wypracowany wspólnie z Polską Izbą Ubezpieczeń (PIU). Dzięki BLS nasi klienci mogą korzystać z najwyższych standardów obsługi ERGO Hestii również wtedy, gdy ich szkoda likwidowana jest z polisy OC sprawcy ubezpieczonego w innym towarzystwie (wcześniej procedurę taką można było przeprowadzić wyłącznie u ubezpieczyciela sprawcy). Usługa jest dostępna w ubezpieczeniu OC dla klientów wszystkich naszych marek: ERGO Hestii, MTU, mtu24.pl i You Can Drive.
Teraz to klient może zdecydować o tym, gdzie będzie likwidowana szkoda z polisy OC sprawcy kolizji lub wypadku. Likwidacja szkody jest sprawniejsza, wygodniejsza i pozwala na zachowanie bardzo wysokiej jakości obsługi, do której swoich klientów przyzwyczaiła ERGO Hestia.
Sposób likwidacji zależy bowiem m.in. od wielkości szkody. Szkody duże, powyżej 30 tys. zł, są likwidowane w tradycyjny sposób, tj. przez ubezpieczyciela sprawcy.
Cieszymy się na możliwość wprowadzenia tego rozwiązania dla naszych klientów, ponieważ od lat w ramach Najwyższego Standardu Ochrony oferujemy im adekwatne sposoby likwidacji szkód, zależnie od potrzeb.
Jakie korzyści daje naszym klientom BLS:
- jako miejsce naprawy rekomendujemy warsztaty zapewniające wysoki poziom usług,
- w razie konieczności pokrywamy koszty holowania, parkowania pojazdu na parkingu strzeżonym oraz wykonania dodatkowych badań technicznych, które zgodnie z prawem będą konieczne po naprawie,
- możemy wynająć pojazd zastępczy, który będzie potrzebny osobie poszkodowanej na czas naprawy uszkodzonego samochodu,
- każdy, kto likwiduje szkodę w systemie BLS, ma możliwość bezpośredniego skontaktowania się z likwidatorem – rozmawia z konkretną osobą, znaną z imienia i nazwiska.
System Bezpośredniej Likwidacji Szkód stosowany jest w firmach: ERGO Hestia, PZU, Uniqa (polisy Axa i Uniqa w związku z połączeniem), Warta (w tym HDI), Aviva, Wiener (dawniej: Gothaer), i Link4.
System BLS funkcjonuje w krajach europejskich od wielu lat, we Francji kierowcy korzystają z niego już od 1968 r. Obecnie - jak wynika z analiz - do likwidacji w ramach tego systemu kwalifikuje się około 90% zdarzeń.