Grupa ERGO Hestia od 16 lat jest głównym i tytularnym sponsorem Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia Sopot.

Żeglarstwo jest istotnym elementem życia lokalnej społeczności, dlatego wsparcie trójmiejskiej młodzieży i sportowców wpisuje się w działania z zakresu odpowiedzialności społecznej firmy. Efektem tej współpracy jest wychowanie wielu medalistów żeglarskich mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz utytułowanych olimpijczyków. Firma aktywnie wspiera wydarzenia organizowane przez klub oraz zawodników. Do cyklicznych imprez należą m.in. coroczne regaty o Puchar Prezesa ERGO Hestii.

Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot działa już ponad 25 lat. Początki sięgają 1983 roku, kiedy to zawodnicy i członkowie sekcji windsurfingowej działającej przy klubie „Neptun” w Gdańsku powołali do życia Sopocki Klub Żeglarski. 

Pierwsze sukcesy

Od początku istnienia klubu królowało w nim żeglarstwo deskowe, i to na bardzo wysokim poziomie. Żaden inny polski klub nie posiada tak licznej sekcji windsurfingu, żaden nie może się poszczycić tak licznymi i spektakularnymi sukcesami sportowymi w żeglarstwie deskowym. Pierwszy tytuł Mistrza Polski zdobył dla klubu założyciel i wieloletni komandor SKŻ - Stefan Jopyk i od tamtej pory zawodnicy SKŻ nie opuszczali podium. Pierwszy medal Mistrzostw Świata pojawił się w 1994 roku, kiedy to Jacek Frydrychowicz zajął II miejsce w kategorii do lat 16. Od tej pory medale zaczęły napływać do klubu niemalże hurtowo i na szczęście bez przerwy do dnia dzisiejszego.

Więcej informacji na SKŻ

Modelowym przykładem sponsoringu sportowego jest współpraca z flagowymi zawodnikami SKŻ ERGO Hestia Sopot, Przemkiem Miarczyńskim i Gosią Białecką. W tym roku, w związku ze startem Białeckiej w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, wzbudzającym w oczywisty sposób duże zainteresowanie medialne, została ona objęta indywidualnym mecenatem ze strony ERGO Hestii.

Mistrzyni Świata Windsurfingu 2016

Piotr Olewiński reprezentował klub na Igrzyskach Olimpijskich w 1992 roku w Barcelonie. Podczas Igrzysk w Sydney (2000 r.) windsurfingowa reprezentacja kraju składała się wyłącznie z zawodników naszego klubu: Anny Gałeckiej i Przemka Miarczyńskigo. W 2004 roku na Igrzyska Olimpijskie do Aten pojechał po raz drugi Przemek Miarczyński, startujący w klasie Mistral oraz Maciej Grabowski w klasie Laser. W 2008 roku w Pekinie znów wystąpił Przemek, nasz najlepszy zawodnik – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej!

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej, aby korzystać z wszystkich funkcjonalności strony pobierz nowszą wersję przeglądarki. Obsługujemy Internet Explorer 11, Firefox 25, Chrome 30, Edge 25, Safari i nowsze wersje tych przeglądarek

×

None