Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia została powołana w 2004 r.

Inicjatorem był Piotr M. Śliwicki, Prezes Zarządu Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA. Zainspirował się on doświadczeniami DKV Seguros - partnerskiej firmy ubezpieczeniowej z Hiszpanii, która wcześniej stworzyła u siebie podobną fundację.

Misją fundacji Integralia jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami na drodze do samorealizacji zawodowej. Wypełniamy ją w sposób szczególny, współtworząc przyjazne stanowiska pracy w Grupie ERGO Hestia oraz w innych firmach i instytucjach.

Zespół fundacji tworzą specjaliści, którzy podpowiadają osobom z niepełnosprawnością, jak stać się konkurencyjnym na rynku pracy. Tłumaczą, jak budować i wykorzystywać własny potencjał, umiejętności i atuty, zamiast koncentrować się na ograniczeniach.

Więcej informacji na Fundacja Integralia

Fundacja tworzy również przestrzeń do współpracy różnych środowisk - m.in. pracodawców, uczelni i szkół - na rzecz inicjatyw promujących otwarte i przyjazne postawy wobec osób z niepełnosprawnościami.

W 2016 roku powstała platforma doradza.my. Jest to pierwsza w Polsce doradcza platforma internetowa, wskazująca jak rozwijać kompetencje, by świadomie i bez kompleksów wejść na rynek pracy. To nowe miejsce spotkań do rozmów online, stworzone według metodologii Design Thinking. Zostało zaprojektowane po to, by umożliwić jak najszerszemu gronu osób z niepełnosprawnością korzystanie z wiedzy i doświadczenia doradców kariery, psychologów i ekspertów z rynku pracy, bez konieczności wychodzenia z domu. 

Fundacja Integralia zaprasza do udziału w projekcie doradza.my studentów i absolwentów z niepełnosprawnościami (niezależnie od roku studiów). To także okazja do zdobycia cennego doświadczenia na 3-miesięcznym płatnym stażu.

Platforma doradza.my

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej!

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej, aby korzystać z wszystkich funkcjonalności strony pobierz nowszą wersję przeglądarki. Obsługujemy Internet Explorer 11, Firefox 25, Chrome 30, Edge 25, Safari i nowsze wersje tych przeglądarek

×

None