Pandemia koronawirusa postawiła nam nie tylko wyzwania w organizacji życia zawodowego, ale i prywatnego. Rezygnacja z dotychczasowego trybu życia, home office, zamknięte przedszkola i szkoły stwarzają jeszcze więcej okazji do spędzania czasu z naszymi dziećmi. Dla wielu rodziców to czas zdwojonego wysiłku w opiece nad pociechami, jak również niespodziewanych wyzwań w komunikacji z nimi.

Joanna Polcyn, HR Biznes Partner z Biura Doboru i Rozwoju Kadr, a z wykształcenia psycholog, podzieliła się z Wami doświadczeniem z rozmów z dziećmi o pandemii.

Obejrzyj film i poznaj kilkach ważnych zasad, które mogą okazać się pomocne przy podejmowaniu rozmów z dziećmi w tym wyjątkowym czasie:

  • Obserwuj swoje dziecko – bądź uważny pod kątem reakcji emocjonalnych i zachowań dzieci.
  • Podążaj za dzieckiem – dostarczaj wiedzy, odpowiadaj na zadane pytania, ogranicz dostęp do informacji o koronawirusie.
  • Rozmawiaj o emocjach – stwórz przestrzeń do wyrażania emocji, słuchaj obaw dzieci, nazywaj swoje odczucia.
  • Poszukuj wsparcia – korzystaj z wiarygodnych źródeł informacji dostosowanych do możliwości dzieci.
  • Podkreślaj tymczasowość sytuacji – zadbaj o przekierowanie uwagi dzieci na przyszłość.

A może masz jakieś pytania dotyczące rozmów z dziećmi w tym wyjątkowym czasie?
Asia z pewnością chętnie podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem: joanna.polcyn@ergohestia.pl

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej!

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej, aby korzystać z wszystkich funkcjonalności strony pobierz nowszą wersję przeglądarki. Obsługujemy Internet Explorer 11, Firefox 25, Chrome 30, Edge 25, Safari i nowsze wersje tych przeglądarek

×